snysea

hakkimizda

XIX. yüzyılın sonlarında temelleri atılan Hacıoğulları şirketler grubu, denizde 100, karada ise 20 kişilik uzman personeliyle dört ayrı şirket çatısı altında armatörlük faaliyetlerini sürdürmektedir;

  • DOLUNAY SHIPPING A.S. ’ye ait M/V Sabahat Sonay (Panama Bayrak/14.888,83 DWT 01/2007 inşa)
    ·         ILKAY SHIPPING A.S. ‘ye ait M/V Nuri Sonay (Panama Bayrak/14.888,83 DWT – 05/2006 inşa)
    ·         AY DENIZCILIK A.S. ’ne ait M/V Şevkettin Sonay (Panama Bayrak/14.888,83 DWT – 09/2006 inşa)
  • SONAY DENIZCILIK A.S. ’ye ait M/V Hacı Hilmi-II (Panama Bayrak/6.976.60 DWT – 1992 inşa)
    ·         SONAY DENİZCİLİK A.Ş. ’ne ait M/V Kaptan Hilmi-III (Türk Bayrak/2.466,97 DWT – 1987 inşa)
    Şirketler grubumuza ait gemilerin işletilmesi, grubun kendi bünyesindeki işletme bölümü tarafından, Tuzladaki merkezimizden yapılmaktadır. Ayrıca kuru yük gemisi brokerliği faaliyetlerine ”Hacıoğulları Kum Çakıl Ticareti Kara ve Deniz Nakliyat Ltd. Şti.” bünyesinde devam edilmektedir.

Grubumuza bağlı gemilerin ISM işleticisi ise SONAY DENİZCİLİK A.Ş. ve AY DENIZCILIK A.S.’dir. Bütün gemilerimiz; General Kargo / Kuru / Dökme Yük tipi olup, M/V Hacı Hilmi-II Karadeniz / Akdeniz’de Kontinant ve batı Afrika limanları arasında, M/V Kaptan Hilmi-III Karadeniz / Akdeniz limanları arasında yük taşımaktadır.

M/V Sabahat Sonay , M/V Şevkettin Sonay ve M/V Nuri Sonay gemilerimiz ise diğer gemilerimizden farklı olarak Box Shape Tarzında ve Imo / Dangerous yükleri de taşıyabilecek şekilde, 20t/m2 tank top mukavemeti ile proje yükleri ve ağır yükler taşımak için dizayn edilmiştir. Bu gemiler Worldwide çalıştırılmaktadır.

Hacıoğulları şirketler grubu, geleceğe dönük yatırımlarında armatörlük faaliyetlerine mevcut filosunu genişleterek ve gemi tonajlarını büyüterek devam etmeyi hedeflemektedir.

fb tw in
Copyright © 2015 – Hacıoğulları Şirketler Grubu